Güvenli E-Ticaret

Güvenli e-Ticaret sistemi (GeT),  internet üzerinden yapılan alışverişlerde kişilerin parasının güvende olmasını sağlar. GeT ile alışverişlerde risk ortadan kalkar. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde tüm riskleri ortadan kaldırarak güvenle alışveriş yapmanızı sağlar. 

Güvenli e-Ticaret Sistemi Nasıl Çalışır?
Güvenli e-Ticarette satıcı olan taraf belirlenen kargo süresi içinde kargo bilgisini takip edilebilir bir şekilde sisteme girmekle yükümlüdür. Kargo ile alıcıya gönderilen ürün alıcının eline geçtikten sonra ise alıcı ürünü inceleyerek onay verirse yapılan ödeme GeT havuz hesabından satıcıya iletilir. Eğer satıcının alıcılara ürünü tanıtırken sunduğu özellikler ürünün aslında yoksa ya da farklı bir ürün alıcıya ulaştırılırsa alıcı ürünü geri gönderme hakkına sahiptir. Alıcılar böyle bir durumda işlemi iptal eder ve GeT havuz hesabında tutulan yaptıkları ödemeyi geri alırlar. Eğer alıcı için tanımlanan onay süresi kargo elinize ulaştıktan sonra aşılırsa otomatik olarak ürünü onayladığını kabul edilir. Alıcıların sahip olduğu haklar ve bu durum açısından işlemlerde tanımlanan süreleri takip etmeleri gerekmektedir. 

Güvenli E-Ticaret Sisteminin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?
 
Güvenli e-Ticaret Sistemi, internet üzerinden yapılan alışverişlerde alıcının güvende tutulmasını sağlayan bir sitemdir. Satıcının ürün ile ilgili sunduğu özellikler kimi durumlarda belirtilenin aksine olabilir ya da alıcıya ulaştırılan ürün farklı bir ürün olabilir. Bu durumlarda belirtilen sürseler içerisinde alıcılar ürün hakkında yapılan işlemleri reddederek Get havuz hesabında tutulan parasını geri alır. 

Günümüzde e-ticarette yaşanan problemler ve dolandırıcılık olayları birçok kişiyi e-ticaretten uzak tutmaktadır. Sanıldığının aksine e-ticaret alıcının hem vakit tasarrufu yapmasını hem de binlerce çeşit ürün arasından en uygun olanı kolayca seçmesini sağlar. Yaşanan olumsuz olaylardan dolayı alışverişte, e-ticareti tercih etmeyen alıcılar, GeT sistemi ile risk almadan ve güvenli bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

 

"Hayra Vesile Olan Hayrı Yapan Gibidir" . H.Ş.