Fotoğraflar yükleniyor

550.000
İlan No 415
İlan Tarihi 5 Haziran 2023
Kimden Sahibinden

Tiny house Türkçe'de "küçük ev" veya "minik ev" olarak adlandırılır. Küçük evler işlevselliği maksimum seviyede tutmak ve fiziksel alana minimum düzeyde yer kaplamak amacıyla tasarlanmış kompakt ve genellikle taşınabilir yaşam alanlarıdır. Evler genellikle römorklar üzerine inşa edilir. Böylece kolaylıkla taşınabilir ve sabit konumda da inşa edilebilirler.

Birçok küçük ev tekerlekler üzerine inşa edilir. Bu da onları taşınabilir hale getirir. Taşınabilir ev sahiplerinin seyahat, çalışma veya kişisel tercihler için evlerini farklı yerlere kolaylıkla taşımasına olanak tanır. Bununla birlikte tüm küçük evler taşınabilir değildir ve bazıları kalıcı yapılar olarak inşa edilir.

Küçük evler genellikle enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik üzerinde odaklanan bir tasarıma sahiptir. Genellikle etkili yalıtıma, enerji tasarruflu cihazlara ve güneş panelleri gibi alternatif enerji kaynaklarına sahiptirler. Bu özellikler çevresel etkiyi en aza indirmeye ve enerji maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur.

Küçük bir evde yaşamak genellikle minimalist bir yaşam tarzını teşvik eder. Çünkü alan kısıtlamaları sakinlerin eşyalarını önceliklendirmelerini ve sadece gerekli olanları tutmalarını gerektirir.

Benzer ilan bulunamadı
Yorumlar

Güvenlik İpuçları

Tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermeyin.

TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları aracılığıyla yapılması talep edilen para transferlerini gerçekleştirmeyin.

Alacağınız veya kiralayacağınız ürünü görmeden, hiçbir sebeple kapora ve benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin.

Alacağınız ürünü görmenizin ardından ön ödeme gerçekleştirmeniz halinde yapmış olduğunuz ödemeyi gösteren banka dekontu veya imzalı bir belgenizin olmasına özen gösterin.

Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde ciftcipazar.com’un hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

"Hayra Vesile Olan Hayrı Yapan Gibidir" . H.Ş.